KATEGORİLER
Alışveriş Sepetiniz

Hakkımızda

2019 yılında Ankara-Etimesgut’ta hizmete başlayan, sloganı “fıtrata uygun tedaviler ile şifayı aramak” olan iki doktorun öncülüğünde kurulan geleneksel tıp kliniğine bağlı olarak “Fıtri Ürünler Pazarı”, 2021 Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başladı. 

Kurucularının asıl amacı Ankara gibi büyük şehirlerde “doğal ve fıtratı bozulmamış” gıdaya, kozmetiğe, bitkisel ürünlere ulaşmanın zorluğunun insanları “suni yaşam”a mecbur etmesinin önüne geçmekti.

Kuruculardan Dr. Bekir Tok; Fıtri Ürünler Pazarı hakkında şöyle söylüyor: 

“Tüm muayenelerimde hastalarıma bize başvurduğu hastalıktan çok, ileride karşılaşması muhtemel hastalıklardan nasıl korunacaklarını anlatırız. Birçok başvuru sebebinin hastalığın kendisi olmadığını, vücudun yıllardır olan beslenme ve yaşam tarzı bozuklukları sonucunda oluşan organ hasarının yansımaları olduğunu, dikkat edilmezse daha büyük problemlerin ortaya çıkabileceğini söyleriz. Sıhhatin korunmasının ve hastalıkların iyileşmesinin en önemli şartı beslenmenin doğal ve fıtrata uygun olmasıdır. Fıtri Ürünler Pazarı projesi, uzun süredir aklımızda olan ve şimdiye nasip olan bir projedir. Allah hayırlara vesile kılsın.”

Yine kuruculardan Dr. Doğan Soyalp şöyle söylüyor:

“Kendi evimize götürebileceğimiz, çocuklarımıza yedirebileceğimiz, temizliklerinde kullanabileceğimiz ve hastalarımızın tedavilerine yardımcı olmak için kullanacağımız ürünleri bir çatı altında toplamak ciddi bir ihtiyaçtı. Böyle bir projeyi öncelikli olarak kendi evlerimiz için istedik. Yerel üreticilerin desteği ile de modern hayatın suni gıdalarını evine sokmak istemeyen ve alternatif bulmakta zorlanan insanımız için de güzel bir fırsat ve hizmet olsun istedik.”

Fıtri Ürünler Pazarı Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Canyurt ise: “Doğal ürün ve gıda piyasası son zamanlarda ciddi bir önem kazandı. Bu önemi; doğal olana talebin artması ile sahte ürünlerin de doğal etiketiyle piyasaya sürülmesi artırdı. Hastalarına tüm her şeyden en önce “doğal ve fıtrata uygun yaşamayı, bedeni en güzel şekilde besleyecek fıtri ürünler ile beslenmeyi, cilde ve organlara zarar vermeyecek temizlik ürünleri kullanmayı” öneren ve tedavilerinde olmazsa olmaz temel taş olarak gören doktorlarımızın öncülüğünde böyle bir projeyi yürütmekten onur duyuyorum. Tabi ki burada bize düşen, seçtiğimiz ve raflarımıza koyduğumuz ürünlerin referanslı ve nasıl üretim yaptığını bildiğimiz üreticilerden temin edebilmemiz ve uygun fiyata tüketiciye ulaştırmak için de elimizden geleni yapabilmemiz olacak.” Diyor.

Bu misyon ve vizyon ile Fıtri Ürünler Pazarı markası ile yola çıktık. Gayret bizden, destek bizleri dualarından eksik etmeyen takipçilerimiz ve hastalarımızdan, tevfik de Yüce Allah azze ve celledendir.